КУЛЬТУРУ НЕ МОЖНА СПИНИТИ
02.09.2022 р.
Сумське машинобудівне об’єднання за 125 років своєї діяльності стало невіддільною частиною життя міста. Підприємство завжди брало активну участь у соціально-культурному, економічному житті обласного центру.
Сьогодні, не зраджуючи традиціям, сумські машинобудівники продовжують бути в епіцентрі життя міста. На час війни осередком культурного життя Сум став Палац культури АТ «СМНВО-Інжиніринг». Тут проходять вистави, концерти, виставки.
Так, свій черговий 48 театральний сезон Сумський обласний театр для дітей та юнацтва розпочав 19 серпня саме в Палаці культури АТ «СМНВО-Інжиніринг», адже його приміщення дозволяє проводити вистави з дотриманням всіх норм воєнного часу. Працівники ПК разом зі спеціалістами театру облаштувати малу сцену. Тут вже відбулась прем’єра вистави «Пригоди Дюймовочки»
Актор театру Віктор Балановський говорить, що в нерідних стінах грати трішки незвично, втім у всьому, на його думку, треба шукати плюси. У Палаці сцена облаштована на рівні з глядачами, тобто стирається отой невидимий бар’єр.
– Так, чогось не вистачає, технічно не можемо використовувати певні декорації, але намагаємося адаптувати вистави під ті технічні умови, що є. А от маленькі глядачі залишилися такими ж щирими у своїх емоціях і це не може не надихати. Під час вистави діти відволікаються, посміхаються. Вони від нас заряджаються позитивом, ми від них, – говорить актор і додає, що навіть повітряні тривоги не можуть затьмарити радості від зустрічей, адже культуру не можна спинити. – Ми у прикордонному місті продовжуємо працювати і це не може не вселяти оптимізму. Зараз ми в театрі працюємо над новорічною виставою, щоб вкотре порадувати глядачів, – продовжив він.
У фойє Палацу культури відбулась виставка робіт знаної у Сумах художниці Анни Черненко. Святкові заходи з нагоди Дня Незалежності теж проходили в стінах ПК.
Микола Чалий, директор Палацу культури, зазначає, що облаштуванням бомбосховища зайнялися ще до війни. Тут можуть прийняти понад 400 осіб, та у перші тижні війни у бомбосховищі знаходили прихисток понад 500 осіб. Деякі родини, особливо з дітками, сюди перебирались жити, принаймні до того часу, доки не було організовано виїзд із Сум.
Нині двері закладу відкриті для всіх. Вже з вересня тут сподіваються відновити роботу студій, що працювали до війни. І діти повернуться до занять танцями, співом, всього того, що було звичайним у мирному житті.
Comments