На головну  »  Про компанію  »  Компанія сьогодні 

Компания сегодня

Створене у 1896 році АТ «СМНВО – Інжиніринг» в даний час є одним з найбільших в Європі машинобудівних комплексів з випуску обладнання для нафтової, газової, атомної та хімічної промисловості.

Наші ресурси

  • 4 спеціалізованих виробництва:

Производство газоперекачивающих агрегатов и компрессоровВиконуючий обов’язки директора виробництва – ШУБІН Юрій Олександрович

Виробництво ГПА і компресорів було утворено в 1975 році на базі Сумського заводу важкого компресоробудування, що спеціалізувався на випуску важких опозитних компресорів і газоперекачувальних агрегатів

В цехах виробництва здійснюється виготовлення та збирання газоперекачувальних агрегатів для магістральних газопроводів і турбокомпресорних агрегатів для газліфтного видобутку нафти, видобутку газового конденсату методом сайклінгпроцесу, а також технологічне обладнання для компресорних станцій, що поставляються замовнику на умовах «під ключ».

Виробництво спеціалізується на виготовленні поршневих газових опозитних компресорів з поршневим зусиллям від 4 до 40 тонн, які використовуються в хімічній, нафтохімічній, газовій, газо- і нафтопереробній промисловості. Виробництво важких опозитних компресорів є унікальним у своєму роді, що не має аналогів в СНД. Випускається цілий ряд повітряних компресорів, які застосовуються в різних галузях промисловості.

На даному виробництві виготовляються й інші види продукції:

 – відцентрові насоси типу ЦНС для закачування води в пласт; водокільцеві вакуумні насоси;

 – пластинчатороторні насоси; трубопровідна арматура діаметром 1000 ÷ 1400 мм, запірнорегулююча арматура великої номенклатури;;

 – автомобільні газонаповнювальні компресорні станції для заправки автомобілів стисненим природним газом.

В цехах встановлено сучасне металорізальне і зварювальне обладнання, в тому числі з ЧПУ. Для обробки високоточних деталей використовуються унікальні верстати і автоматизовані обробні центри з ЧПУ провідних верстатобудівних фірм світу «Dorries», «Innse», «Waldrich Siegen», Mekof і ін. У зварювальному виробництві застосовуються роботизовані, автоматизовані і механізовані зварювальні установки, стенди і обладнання фірм Fronius, IGM, ESAB, Polisoud, Deuma і ін.

Производство атомных энергетических насосов и комплектующего оборудованияДдиректор виробництва – ЧУЧМАН Євген Віталійович

Насосне виробництво спеціалізується на виготовленні насосного обладнання для АЕС. 

В даний час насосне виробництво освоїло і випускає велику гаму поживних і конденсатних насосів другого контуру АЕС з широким діапазоном подач і напорів, а також спеціальних насосів для створення циркуляції в замкнутому контурі охолодження і очищення продувальної води у первинному контурі парогенератора, для підведення води до ущільнень головних циркуляційних насосів і т.д.

Насосне обладнання успішно експлуатується на  АЕС України, Росії, Вірменії, Литви, Болгарії, Чехії, Словаччини, Угорщини, Китаю. Все насосне обладнання проходить випробування на централізованому випробувальному комплексі,  який має в своєму арсеналі унікальні натурні стенди.

Насосне виробництво має в своєму розпорядженні понад 130 одиниць металорізального обладнання, в тому числі 16 верстатів з ЧПК, 6 обробних центрів з високим ступенем технологічної точності, автоматизовані зварювальні установки фірми “Deuma” з маніпуляторами вантажопідйомністю до 100 тонн,  обладнання кранів вантажопідйомністю до 150 тонн, лабораторії для проведення всіх видів випробувань, рентгенівські установки, в тому числі лінійний прискорювач ЛУЕ.

Производство химического оборудованияДиректор виробництва – ТУРЕНКО  Олександр Миколайович

Виробництво хімобладнання найстаріше виробництво в об’єднанні. Воно веде свій початок з 1896 року.

У п’яти цехах виробництва здійснюється виготовлення обладнання з нержавіючих і вуглецевих сталей, титанових сплавів, хастеллоя, цирконію та ін. матеріалів, в тому числі: ємності, колони, реактори, теплообмінники, випарні апарати, насоси та компресори, центрифуги і сепаратори для різних галузей промисловості .

Для виготовлення великогабаритних виробів (колони, теплообмінники та ємності) цехи оснащені потужними пресами, різними вальцями, в тому числі фірми «Хойслер» (Швейцарія) для вальцювання листів товщиною до 120 мм, комплексом обладнання для фланжирування днищ і отримання оребрених труб і змійовиків різної форми , комплектною лінією по виготовленню спіральних теплообмінників, різним обладнанням для розвальцьовування труб в трубних решітках теплообмінників, в т.ч. камери для електроімпульсного розвальцьовування.

В цехах встановлено сучасне металорізальне обладнання, в тому числі з ЧПУ. Для обробки високоточних деталей використовуються верстати фірм «Max-Muller», «Forest», «Kolb» і ін. Виготовлення корпусних деталей проводиться на високоточних горизонтально-розточувальних і координатно-розточувальних верстатах.
Є спеціалізована зуборізна ділянка для виготовлення високоточних прямозубих і косозубих циліндричних зубчастих коліс до 4-го ступеня точності діаметром до 1500 мм. Ділянка оснащена обладнанням виробництва провідних фірм світу: «Pfauter», «Hoffler», «Lorenc», «Safop» і ін.

Балансування роторів відбувається на високоточних балансувальних верстатах фірми «Schenck» (Німеччина).

В цехах широко застосовується електрошлакове і автоматичне зварювання під флюсом. Роботизовані і автоматизовані зварювальні установки фірми «Deuma» (Німеччина), IGM (Австрія) дозволяють зварювати вироби вагою від 10 до 100 т. Є установки електронно-променевого зварювання.

Якість виробів підтверджується лабораторними випробуваннями, рентгенопросвечуванням, ультразвуковою дефектоскопією, гідровипробуваннями.

Заготовительное производствоДиректор виробництва – ОДІНЦОВ Володимир Григорович

До складу заготівельного виробництва входять ливарний цех, ковальські цехи і цехи виготовлення заготовок з листового і профільного металопрокату, що дозволяє підприємству забезпечувати себе на 99% литтям, поковками, штампуваннями і іншими заготовками власного виробництва.

Вони оснащені унікальним сучасним обладнанням, в тому числі:

 – високопродуктивними автоматизованими установками газокисневого і плазмового різання з числовим програмним управлінням фірм «Messer Grischeim» і «Trumpf»;

 – комплексом обладнання, що включає фланжирувальну машину для виготовлення еліптичних і коробових днищ діаметром 1800-4000 мм;

 – формовочно-профілезгинальні машини фірми «Hausler» для виготовлення змійовиків, лінзових компенсаторів і полутрубних сорочок;

 – профілезгинальні машини фірми «Asano Seiki» для виготовлення фланців зі смуги методом гнуття в холодному стані;

 – гідравлічним кувальним пресом фірми ISW (Японія) зусиллям 2000 т.с .; кільцерозкатною машиною фірми «Wagner Dortmund» для виготовлення кілець; обладнанням для виробництва холоднокатаних, електрозварювальних та біметалевих труб, алюмінієвого профілю.

  • Понад 5000 людей – виробничий персонал
  • 360 висококваліфікованих конструкторів та інженерів
  • 160 спеціалістів інституту «НАФТОХІМПРОЕКТ», які виконують розробку проєктно-кошторисної документації
  • 150 співробітників Управління МН СОО, що здійснюють монтажні, пусконалагоджувальні роботи та сервісне обслуговування введеного в експлуатацію технологічного обладнання
  • Науково-випробувальний комплекс, в т.ч. єдиний в Європі унікальний стенд для натурних випробувань ГПА на природному газі
  • Понад 2500 металорізальних верстатів і близько 80 обробних центрів із ЧПК
  • Сучасний парк ковальсько-пресового обладнання, в т.ч. гідравлічний кувальний  прес фірми JSW (Японія) зусиллям 2000 т  і єдина в Україні кільце-розкатна машина фірми Wagner Dorthmund (Німеччина)
  • Крани вантажопідйомністю до 150 т, внутрішня і зовнішня залізнична інфраструктура
  • Загальна площа підприємства понад 200 га