На головну » Про компанію » Персонал
АТ «СМНВО-Інжиніринг» запрошує на роботу фахівців наступних професій:
Рівень заробітної плати в залежності від кваліфікації та продуктивності праці. Можливий прийом учнів за вищезазначеними професіями з подальшим присвоєнням кваліфікаційних розрядів після навчання. Звертатися за адресою: м.Суми, вул. Британська 58, відділ кадрів, каб. 14. Тел. (0542) 655-550 |
В АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання-Інжиніринг» функціонує система неперервної професійної підготовки кадрів. Підприємство забезпечує потреби у кваліфікованих робітничих кадрах багато в чому шляхом їх підготовки Департаментом навчання, розвитку та оцінки персоналу (далі ДНП).
Безперервне професійне навчання кадрів на виробництві переслідує кілька цілей: з одного боку — забезпечення рівня кваліфікації працівників відповідно до вимог кожного робочого місця, а з іншого — завчасну підготовку персоналу для вирішення конкретних виробничих завдань в умовах зміни вимог і кон’юнктури ринку на продукцію підприємства. Виробниче та теоретичне навчання проходить паралельно, що дозволяє краще освоювати необхідні знання та навички. Виробниче навчання проводять інструктора індивідуально, на робочих місцях, дозволяючи працівникові швидше адаптуватися до робочого середовища.
Як викладачі теоретичного навчання та інструктори виробничого навчання, залучені провідні, кваліфіковані фахівці підприємства, працівники, які мають вищу освіту і стаж роботи за фахом не менше 3-х років.
Навчання нових робочих (учнів) дозволяє підприємству швидко реагувати на потребу в тих чи інших професіях і в потрібній кількості. Також є можливість перекваліфікації робітників, що дозволяє знайти іншу професію при наявності первинної професійної підготовки, зберегти робочі місця і знайти застосування на підприємстві. Значна увага приділяється навчанню робітників суміжних професій, що дає можливість, у разі виробничої необхідності, працювати по другій професії.
У зв’язку з постійним розвитком виробництва, модернізацією технологічних процесів і обладнання, велика роль в системі навчання кадрів відводиться підвищенню кваліфікації на курсах цільового призначення. Крім того, на курсах працівники АТ навчаються проблем охорони праці, правил, норм і стандартів при проведенні робіт, пов’язаних з проєктуванням, виготовленням і контролем виготовлення обладнання для атомних електростанцій, правил експлуатації та обслуговування систем газопостачання, вантажопіднімальних механізмів і інших робіт, підпорядкованих наглядовим органам України.
На підприємстві створені спеціалізовані класи, розташовані на всіх виробництвах об’єднання, що дозволяє швидко організувати і провести навчання. Сучасне навчально-технічне оснащення, постійно оновлювані програми навчання й екзаменаційні білети дозволяють якісно проводити професійну підготовку кадрів.
У комп’ютерному класі ДНП проводить дистанційне навчання, тренінги, семінари, Skуре-конференції, Zoom-конференції та перевірку знань для працівників підприємства .
При укладанні договорів з замовниками на постачання обладнання, будівництво об’єктів під «ключ» АТ надає послуги з навчання персоналу замовника експлуатації та обслуговування обладнання, що постачається.
Крім внутрішньокорпоративного навчання, працівники АТ мають можливість підвищувати кваліфікацію, беручи участь в різних навчальних заходах, семінарах, конференціях, що проводяться різними навчальними закладами та провідними підприємствами України та закордоння.
Навчання на підприємстві проходять як фахівці, які вже працюють на підприємстві, так і ті, хто готовий поповнити лави заводчан, а це учні профтехучилищ, особи, які готові пройти перенавчання й освоїти нову професію, що дозволить працевлаштуватися в АТ.
для омолодження кадрового потенціалу підприємства укладено договори про співпрацю з вищими та професійно-технічними навчальними закладами. Велика увага АТ приділяє учням і студентам базових навчальних закладів, які є кандидатами на працевлаштування.
Представники структурних підрозділів підприємства беруть активну участь в роботі Державних екзаменаційних комісій з приймання випускних іспитів в базових навчальних закладах. Після отримання диплома кращих учнів та студентів запрошують працевлаштуватися в АТ.
Всеукраїнський конкурс профмайстерності
АТ «СМНВО -Інжиніринг» стало місцем проведення Першого етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WORLDSKILLS UKRAINE в компетенціях слюсарні й токарні роботи.
У змаганнях з професійної майстерності взяли участь п’ять учасників – три токарі й два слюсарі. Це учні профільних навчальних закладів Сум — ДПТНЗ «Сумський центр ПТО» – Вадим Павленко, Єгор Заїкін, Денис Надточій, ДНЗ «Сумський хіміко-технологічний центр ПТО» – Михайло Дерев’янко. АТ «СМНВО-Інжиніринг» представляв молодий робітник цеху № 17 Давид Лук’янов.
Урочисте відкриття відбулось он лайн за участі представників Міністерства освіти і науки України та керівників профільного департаменту Сумської ОДА. У виробничо-навчальному цеху підприємства провели інструкцію з техніки безпеки та жеребкування учасників.
Учасників конкурсу привітав директор з кадрових питань та побуту АТ «СМНВО -Інжиніринг» С.А. Ткачов:
– Це конкурс, і ви повинні показати чого навчились, виконати завдання якнайкраще. Наше підприємство сьогодні потребує молодих рук. Ми чекаємо на роботу тих, хто хоче працювати, прагне вдосконалювати свою майстерність. Участь в конкурсі – це вже крок у ваше справжнє професійне майбутнє, – сказав він.
Серед учасників конкурсу був і молодий заводчанин Давид Лук’янов. Йому 20 років, працює оператором станків з ПК в цеху №17 пів року. Закінчив ДПТНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти». Одружений, виховує маленького сина.
Давид вирішив взяти участь у змаганні, бо вважає, що будь-яка робота – то є досвід.
– Мені запропонували, я погодився, тому, що це цікаво. Хочу випробувати себе на такому токарному станку. Взагалі-то я працюю на станках з програмним управлінням, а тут все вручну. Тож, матиму новий досвід, нові вміння, – зазначив учасник конкурсу.
У цеху Давид зайнятий на виготовленні різних деталей, штуцерів, пробок , втулок…У найближчих планах – вдосконалювати свою майстерність, адже, говорить, що професія подобається. У цеху є майстри своєї справи, в яких є чому вчитися, є вже тут і друзі. Хоча працюють в цеху переважно люди старшого віку, молоді небагато.
Хлопець говорить, що своїм одноліткам, випускникам шкіл він би рекомендував обирати робітничі професії, але тільки коли є таке бажання. І ще дуже важливо обрати саме той напрямок, який подобається.
Конкурсанти доволі вправно виконували свої завдання. Спостерігаючи за ними, стає зрозуміло, що фах який вони собі обрали, їм подобається. І тут вже не важливо чи виграв у конкурсі чи ні. Бо виграв – вже, обравши для себе професію, що імпонує.
Довідково. WorldSkills International – це своєрідні олімпійські ігри для учнів закладів професійної освіти та молодих кваліфікованих робітників віком до 22 років; проводяться вони кожні два роки у міжнародному форматі в різних куточках світу. Мета цього руху – підвищення статусу та стандартів підготовки кваліфікованих робітників, популяризація робітничих професій.
___________________________________________________________________________________________________________________
Оцінка знань
В АТ «СМНВО-Інжиніринг» значна увага приділяється кадровій роботі, адже підприємство постійно має потребу в кваліфікованих робітничих кадрах.
Об’єднання співпрацює з Державною службою зайнятості і є майданчиком для проведення практичних навчань зі спеціальностей що є на виробництві для осіб з-поміж безробітних, які вирішили або підвищити свою кваліфікацію, чи й взагалі змінити професію.
Днями представники АТ «СМНВО-Інжиніринг» провели оцінку знань слухачів Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості». У складі державної кваліфікаційної комісії були начальник департаменту навчання персоналу Володимир Панченко та начальник технологічного бюро управління головного зварника Сергій Яковенко.
Комісія розглянула підсумкові оцінки успішності, результати виконання кваліфікаційних пробних робіт, письмових екзаменаційних робіт, провела перевірку теоретичних та практичних знань, що передбачені за спеціальністю «Електрогазозварник».
Слухачі успішно пройшли екзаменаційні випробування й отримали і документ про освіту та кваліфікацію. Кращих із них підприємство запрошує до себе на роботу. Так, один зі слухачів цієї групи, Олександр Леонов, достроково складати екзамени і вже успішно працює у цеху№24.
___________________________________________________________________________________________________________________
Навчання, що посилить ефективність виробництва
Департамент навчання персоналу АТ «СМНВО-Інжиніринг» організував навчання для працівників АТ за програмою «Вимоги міжнародного стандарту ISO 9001:2015 і їх реалізація в АТ», щоб донести до кожного працівника важливість роботи загальної системи управління якістю.
Заняття проводились учотирьох групах для керівників та фахівців АТ у навчальному класі ДНП за шестигодинною програмою навчання. Викладач І.В. Попова – начальник Департаменту організаційного розвитку наголосила, що успішне функціонування будь-якої організації та її ефективна діяльність багато в чому визначається системою менеджменту якості і її здатністю оперативно адаптуватися до чинників зовнішнього і внутрішнього середовища, що постійно змінюються. Зростаюча конкуренція, не лише на внутрішньому, але і на міжнародному ринку, примушує активно шукати варіанти підвищення привабливості продукції для споживачів, посилювати ефективність виробництва і системи менеджменту.
Здатність організації відповідати вимогам стандарту ISO 9001 підтверджується шляхом проходження процедури сертифікації та отримання сертифікату відповідності. У 2022 році АТ має пройти ресертифікаційний аудит чинної системи менеджменту якості (далі – СМЯ). Результативне функціонування СМЯ і наявність сертифікату відповідності дає багато переваг, серед яких:
– підвищення керованості організації;
– зниження витрат, пов’язаних з отриманням невідповідної продукції;
– збільшення кількості лояльних споживачів і розширення ринків збуту;
– конкурентні переваги при участі в тендерах;
– підвищення іміджу організації.
Успішність функціонування СМЯ на підприємстві визначається не лише відповідністю технологічних і організаційних рішень, але й тим, в як вдається залучити персонал в цю діяльність. Працівники підприємства є одним з ключових ресурсів в СМЯ. З метою успішного проходження ресертифікаційного аудиту, а також мінімізації можливих невідповідностей вимог СМЯ і проводиться навчання. У його ході розглядаються принципи і підходи до побудови системи менеджменту якості відповідно до вимог стандарту ISO 9001:2015, вимоги чинних нормативних документів АТ, обговорюються приклади порушень вимог цих документів і найбільш поширені помилки в роботі персоналу.
___________________________________________________________________________________________________________________
На старті дорослого життя
Представники кадрової служби АТ «СМНВО-Інжиніринг» привітали учнів закладів професійно-технічної освіти, з якими підприємство співпрацює вже довгі роки, з Днем знань.
Начальник відділу кадрів Андрій Кіяшко та в.о. начальника департаменту навчання, оцінки та розвитку персоналу Тетяна Біловодська побували у ДПТНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти» та ДНЗ «Сумське міжрегіональне вище професійне училище» на святкових заходах з нагоди початку нового навчального року.
Андрій Кіяшко привітав учнів закладів та їх батьків з початком нового навчального року. Подякував майстрам виробничого навчання та викладачам за знання, навички та вміння, які вони передають учням. Також висловив подяку керівникам закладів професійно-технічної освіти – Віталію Мельнику та Віталії Камишанській за їх особистий вклад у розвиток та навчання молодого покоління.
Представники підприємства побажали учням на старті їх дорослого буття здобути необхідні знання на професійному рівні та знайти свою стезю в житті. І запевнили що Сумське машинобудівне об’єднання залишатиметься майданчиком, де учні зможуть пройти виробничу практику, здобути практичні навички, а після закінчення навчання стати частиною великої родини фрунзенців і вже самим творити новітню історію підприємства, якому цього року виповнюється 125 років.
___________________________________________________________________________________________________________________
Навчання працівників на знання «Правил технічної експлуатації УОГ»
В АТ «СМНВО-Інжиніринг» розпочалось навчання працівників на знання «Правил технічної експлуатації установок очищення газу (УОГ)».
Навчання проводиться згідно наказом по АТ № 104 від 08.07.2021 р. та розпорядження про навчання персоналу № 208-ДНП від 28.07.2021 р.
Заняття проводяться за 20-ти годинною програмою для керівників, фахівців та робітників цехів №1, 2, 3, 6 7, 12 в навчальному класі ДНП з 14.00 до 16.30. Це перша група і складається вона з 27 осіб.
Викладач Олена Руденко – провідний інженер з охорони навколишнього середовища УОПЕ наголосила, що на виконання підпункту 2.2.4 розділу II. «Правил технічної експлуатації установок очищення газу», затверджених наказом Міністерства охорони навколишнього середовища України від 06.02.2009 р. №52. таке навчання необхідно проводити з метою забезпечення безперебійної ефективної роботи та безпечної експлуатації УОГ, підтримання у справному стані споруд, устаткування та апаратури для очищення викидів.
___________________________________________________________________________________________________________________
Зустріч з клієнтами центру зайнятості
Для АТ «СМНВО-Інжиніринг» кадрова робота — це постійна діяльність, адже підприємство повсякчас розширює свої виробничі потужності, а отже має потребу в кваліфікованих кадрах.
Представники дирекції з персоналу підприємства часто представляють підприємство на різноманітних заходах, що їх влаштовують центри зайнятості для громадян, які шукають роботу. Днями на запрошення Сумського обласного центру зайнятості вони провели робочу зустріч з клієнтами центру одночасно в онлайн та офлайн форматі. У ході спілкування із зацікавленими працювати в АТ «СМНВО-Інжиніринг», були обговорені умови працевлаштування на підприємство, рівень заробітної плати, графік роботи, особливості навчання та перекваліфікації.
Особливої уваги приділили професіям, що стосуються верстатної обробки: оператор верстатів з програмним керуванням, токар, як профільних для підприємства.
З питань працевлаштування можна звертатися до відділу кадрів. АТ «СМНВО-Інжиніринг» запрошує у свій колектив всіх зацікавлених.
___________________________________________________________________________________________________________________
Навчання з Правил пожежної безпеки
Для керівників та фахівців об’єднання, зокрема, начальники цехів, заступників начальників цехів, начальників ПДБ, майстрів розпочалось навчання на знання Правил пожежної безпеки.
Викладач – інженер з пожежної безпеки управління охорони праці та екології Наталя Зоренко наголосила, що таке навчання необхідно проводити для посадових осіб, на яких покладено завдання й обов’язки щодо забезпечення пожежної безпеки, виконання вимог законодавства у сфері пожежної безпеки. Посадові особи до початку виконання своїх обов’язків і надалі періодично (один раз на три роки) проходять навчання та перевірку знань з пожежної безпеки, відповідно до статті 40 «Кодексу цивільного захисту України» та пункту 16 «Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. № 444.
Щойно перша група, яка складається із 36 осіб, закінчить навчання, заплановане навчання працівників інших цехів та структурних підрозділів підприємства.
___________________________________________________________________________________________________________________
Навчання працівників
У першому півріччі цього року в департаменті навчання персоналу АТ «СМНВО – Інжиніринг» пройшли навчання 942 працівники, з яких — 567 осіб з-поміж робітників та 375 — керівників і спеціалістів підприємства.
Крім того, за словами в.о. начальника ДНП Тетяни Біловодської, проведені іспити на присвоєння та підвищення кваліфікаційних розрядів. Так, на підставі рішення кваліфікаційної комісії АТ (протокол № 86 від 28.07.2021 року) з 2 серпня 2021 року присвоєно розряди 24 робітникам із цехів № 1, 4, 6, 7, 12, 19, 24, 51, ВНК, які успішно склали іспит та підвищено кваліфікаційні розряди 13 робітникам із цехів № 14, 16, 17, 19, 30, 51, 55, РЕУ, ВНК.
Загалом, за перше півріччя, завдяки роботі, проведеній працівниками ДНП, із залученням викладачів теоретичного навчання та інструкторів практичного навчання із різних структурних підрозділів об’єднання, 119 заводчанам присвоєно суміжні професії, 413 робочих підвищили свою кваліфікацію, 300 керівників та спеціалістів підприємства підвищили кваліфікацію пройшовши курси цільового призначення, 75 працівників пройшли атестацію.
Постійне навчання працівників дозволяє підприємству йти в ногу з часом, а для працівників — це можливість постійного професійного зростання.
___________________________________________________________________________________________________________________
Від теорії — до практики
Акціонерне товариство «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання–Інжиніринг» та Сумський державний університет пролонгували Програму про співпрацю.
В ході робочої зустрічі в.о. начальника Департаменту навчання персоналу АТ «СМНВО-Інжиніринг» Тетяни Біловодської з першим проректором СумДУ Сергієм Лєоновим підписали Програму заходів щодо реалізації договору «Про співробітництво в рамках підготовки інженерно-технічних кадрів» на поточний рік.
Тристороння програма передбачає різні форми співробітництва між виробничим підприємством та двома навчальними закладами — СумДУ та відокремленим структурним підрозділом «Машинобудівний фаховий коледж СумДУ». Зокрема, з питань удосконалення освітнього процесу, наукового співробітництва, встановлення ділових контактів, підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників, підвищення якості практичної підготовки здобувачів вищої освіти Сумського державного університету.
Програмою співпраці передбачено ряд заходів, серед яких: проведення екскурсій в АТ, проведення виробничої практики проходження переддипломної практики. А також лекційні, практичні та лабораторні заняття, організаційно-методична діяльність; підвищення кваліфікації викладачів.
___________________________________________________________________________________________________________________
Конкурс для верстатника
На базі навчального цеху АТ «СМНВО-Інжиніринг» відбувся Всеукраїнський конкурс фахової майстерності для учасника конкурсу від Сумської області.
Учень другого курсу Державного професійно-технічного навчального закладу «Сумський центр ПТО» Єгор Заїкін успішно здолав два теоретичні етапи конкурсу, і от третій – практичний. Він складається з двох завдань: обробка заготовки на токарному верстаті та на вертикально-фрезерному.
– Мені з дитинства подобалось працювати з різними матеріалами: метал, дерево, пластмаса; подобається шліфувати, різати. Цю любов привив мені батько, – розповідає Єгор. –Подобається, що є завдання і я маю чітко його виконати, поступово, крок за кроком. Я швидше технар, тож робота за верстатами -це моє!
Втім, хлопець не приховує своїх амбіцій і говорить, що мріє про керівну посаду на підприємстві за його профілем навчання. Але розуміє, що для цього потрібно пройти певні кар’єрні щаблі, вчитися, постійно удосконалюватися.
Конкурсне завдання, говорить, було не складним, але для нього поки що виконання кожного завдання – це ще й можливість дізнатися щось нове. Не виключення і конкурсне завдання.
– В області зараз тільки наш навчальний заклад готує верстатників широкого профілю. Верстатники затребувані. Тому наші випускники не залишаться без роботи. Зараз у нас випускається група з 14 учнів, вони підуть на переддипломну випускну практику на ваше підприємство, сподіваємося, тут і роботу знайдуть. Ми дякуємо АТ «СМНВО-Інжиніринг» за те, що нам надали базу для практичної підготовки верстатників широкого профілю, – говорить старший майстер училища Петро Скрипка.
– Наше об’єднання співпрацює із закладами профтехосвіти, коледжами, ВНЗ, щодо проходження їх учнями практики на підприємстві. Наші спеціалісти спостерігають за практичними навчаннями і кращим студентам пропонуємо роботу в АТ «СМНВО-Інжиніринг». Це стосується як молодих спеціалістів робітничих спеціальностей, так і інженерно-технічних», – говорить начальник відділу кадрів АТ «СМНВО-Інжиніринг» Андрій Кіяшко.
Начальник центру ДНП Тетяна Біловодська додає, що підприємство в цьому році планує відновити давню традицію з проведення конкурсів професійної майстерності серед молодих робітників АТ. Конкурси проводяться з метою підняття престижу робітничої професії, мотивації молодих робітників та підвищення продуктивності праці. Структурні підрозділи направлять найкращих робітників, які зможуть вибороти перемогу у конкурсі. Учасники, які отримали звання «Переможець заводського конкурсу професійної майстерності», можуть розглядатися як кандидати на участь в регіональних, республіканських конкурсах професійної майстерності від об’єднання.
___________________________________________________________________________________________________________________
Навчання і практика
АТ «СМНВО-Інжиніринг» та Державний навчальний заклад «Сумський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості» (ДНЗ «СЦПТО ДСЗ») уклали угоду про співпрацю за дуальною формою навчання.
– У цехах АТ «СМНВО-Інжиніринг» № 4,14, 16, РЕУ проходять шестимісячне навчання слухачі ДНЗ «СЦПТО ДСЗ». Після цього вони отримають професію електрогазозварника чи електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування 2 розряду. Це державна програма. Навчання проходить за дуальною формою, – розповідає Тетяна Біловодська, начальник центру ДНП. – Додатково АТ «СМНВО-Інжиніринг» уклало двосторонню угоду на проходження виробничої практики на базі АТ«СМНВО-Інжиніринг» з ДНЗ «СЦПТО ДСЗ». Тобто, підприємство у перспективі, є роботодавцем. Уже є приклади, коли на підприємстві залишались люди, які проходили виробничу практику в АТ.
– Учні проходять виробниче навчання, далі їм потрібно буде здати залік, під час якого провідні фахівці підприємства перевірять рівень знань як теоретичних, так і практичних. У разі позитивного результату, учні отримують свідоцтво державного зразка, а кращих запрошують залишитися працювати в АТ «СМНВО – Інжиніринг», – говорить Олександр Лисенко, майстер виробничого навчання ДНЗ «СЦПТО ДСЗ».
АТ «СМНВО-Інжиніринг» і надалі планує продовжити співпрацю з ДНЗ «СЦПТО ДСЗ» щоб забезпечувати підприємство новими робітниками.
___________________________________________________________________________________________________________________
АТ «СМНВО-Інжиніринг» запрошує на роботу
Директор з кадрових питань та побуту АТ «СМНВО-Інжиніринг» Сергій Ткачов та начальник відділу кадрів Андрій Кіяшко провели робочу зустріч з керівництвом Сумського міського центру зайнятості.
АТ «СМНВО-Інжиніринг» – один із найбільших в Україні та Європі машинобудівних комплексів з випуску устаткування для нафтової, газової, атомної та хімічної промисловості, що останні роки переживав занепад, нині обирає курс на відновлення та розвиток виробництва, тож потребує й кадрів.
Сергій Ткачов детально розповів про шляхи відновлення в кризових умовах та виробничі плани.
Одна із ключових задач, що їх підприємству доводиться вирішувати — укомплектування підприємства кваліфікованими працівниками.
Андрій Кіяшко зазначив, що нині на підприємстві чекають спеціалістів наступних професій:
|
|
|
Директор міського центру зайнятості Микола Кухтик запропонував співпрацю і означив шляхи розв’язання кадрових проблем з використанням усього спектру послуг служби зайнятості.
Сторони висловили впевненість, що співробітництво дозволить досягти бажаного результату і славна історія сумського промислового гіганта матиме продовження і розвиток, а частина містян нарешті знайде роботу і стабільність, якої так нині не вистачає.