24.02.2021 р.
АТ «СМНВО-Інжиніринг» відвідала делегація ТОВ «Оператор ГТС України» на чолі з генеральним директором Сергієм Леонідовичем МАКОГОНОМ. Візит відбувся в рамках ознайомлення з роботою провідного машинобудівного підприємства України.
Через поширення недобросовісними конкурентами неправдивої інформації про Сумське машинобудівне об’єднання, зокрема, що підприємство повністю занепало і не випускає продукцію, керівництво ТОВ вирішило особисто пересвідчитись, у якому стані нині знаходяться виробничі потужності, ознайомитися ближче з технологічними можливостями та продукцією, познайомитися з керівництвом об’єднання. А також подивитись на якій стадії готовності знаходиться обладнання, що виготовляється для КС «Яготин».
Делегація, у складі якої крім керівника і головного інженера Юрія Зябченка, були начальники різних підрозділів ТОВ, поспілкувалась з керівництвом АТ «СМНВО-Інжиніринг». Генеральний директор АТ Володимир Лук’яненко коротко розповів гостям про історію підприємства, наголосивши, що за 125 років роботи конструктори, інженери та робітники виготовили багато обладнання, аналогів якому не робили і не роблять інші вітчизняні підприємства. І нині на підприємстві готові до будь-яких викликів.
Гості побували в кількох цехах підприємства, відвідали науково-випробувальний комплекс АТ, де їх особливо зацікавив такий вид тестування обладнання, як балансування у вакуумі. Це важливий елемент для підприємств, які хочуть якісно виконувати взяті на себе зобов’язання щодо постачання обладнання.
Крім того, сторони обговорили напрямки, за якими можлива співпраця: це реконструкція газоперекачувальних агрегатів ГТС України, заміна двигунів, змінних проточних частин компресорів, збільшення їх ККД, продуктивності, адже ГПА, що нині використовуються, будувались давно, і вже технічно та морально застаріли. Інший напрямок – виготовлення запірної арматури газорозподільчих станцій, підігрівачів газу та іншого обладнання, пов’язаного з енергетикою.
За словами першого заступника генерального директора з інжинірингу – директора інституту Юрія Бухолдіна, cумські машинобудівники можуть виготовляти обладнання будь-якої складності, для роботи у різних середовищах, у різних природно-кліматичних умовах, з технічними характеристиками, що дадуть максимальний ККД для замовника. Науковий, технічний і виробничий потенціал у підприємства для цього є. Нині в Україні, окрім АТ «СМНВО-Інжиніринг», практично немає підприємств, які можуть якісно виготовляти подібне обладнання для ГТС, а інших виробників ГПА, взагалі не залишилось. За цю роботу беруться тільки сумські машинобудівники.