АТ «СМНВО – Інжиніринг» долучилось до розв’язання проблеми нестачі медичного кисню і налагодило його випуск на своєму дочірньому підприємстві ТОВ «Техногаз-С».
Наразі на Сумщині ліцензію на виробництво медичного кисню має лише ця компанія. Нею виробляється близько 90 % медичного кисню, що використовується в Сумській області. З кожною лікарнею в яку він доставляється, укладений договір, що є результатом виграного тендеру.
Директор ТОВ «Техногаз-С» Максим Курсов говорить, що підприємство спеціалізувалось на виробництві продуктів поділу повітря: кисню, азоту, аргону, вуглекислоти. Та з початком пандемії коронавірусної інфекції керівництво АТ «СМНВО-Інжиніринг» поставило завдання налагодити випуск медичного кисню, адже розуміло, що у ньому буде потреба, що він стане життєво необхідним для людей. В найшвидші терміни була проведена модернізація установки з отримання кисню, в рамках якої було оновлено системи автоматичного управління установки отримання кисню, проведено заміну необхідного супутнього обладнання та виконані необхідні налагоджувальні роботи. Після цього підприємство отримало ліцензію Міністерства охорони здоров’я на виробництво медичного кисню. Сталося це 5 жовтня 2020 року.
Перший заступник генерального директора АТ «СМНВО – Інжиніринг» Андрій Грек зазначає, що працівники підприємства розуміють, яка відповідальність лежить на їх компанії і що від їх праці залежать життя великої кількості жителів області, тому свої обов’язки виконують дуже сумлінно. Є на підприємстві і власна спеціалізована та акредитована лабораторія, яка слідкує за процесом виробництва та підтверджує якість продукції.
З моменту отримання ліцензії на виробництво медичного кисню, підприємство працює 24 години на добу, сім днів на тиждень, навіть вночі є чергові, які в разі потреби доставляють кисень у лікарні області та допомагають тарою.
На сьогодні, компанією до лікарень області поставлено близько 280 тонн рідкого кисню та заправлено 16750 балонів газоподібним. У середньому за добу на підприємстві наповнюють киснем до 300 балонів.