МАШИНОБУДІВНИКИ ПОВЕРНУТЬ СОБІ ТА МІСТУ ПАЛАЦ КУЛЬТУРИ
29.04.2021
Палац культури Сумського НВО залишиться у своєму статусі й продовжить свою звичну діяльність. На цьому наголошує керівництво машинобудівного об’єднання.
Свого часу минуле керівництво підприємства, зокрема колишній гендиректор Олексій Цимбал, передали у заставу не тільки цехи разом з обладнанням, набравши величезних кредитів, і при цьому не виплачуючи протягом 14 місяців працівникам заробітну плату, а й порушуючи закони України — об’єкти соціального значення, зокрема оздоровчий дитячий центр «Чайка» та палац культури. З часом, ці заклади у рахунок погашення боргу перейшли у власність банків. Нині керівництво об’єднання робить все можливе, щоб заклади соціальної сфери залишились у власності сумських машинобудівників і ними могли користуватись всі містяни.
Що стосується майбутнього палацу культури, то підприємство підписало з банком «ПУМБ» договір викупу терміном на три роки. Таким чином за три роки підприємство поверне собі знакову будівлю, щоб зберегти культурний осередок для міста, зберегти для сотень дітей місце, де можна займатися у гуртках, вчитися новому, спілкуватися з друзями.
До речі, діяльність палацу культури завжди була збитковою і дотаційною і не була б можливою без фінансової підтримки машинобудівного об’єднання. Продовжиться ця підтримка і надалі. Так, будівля палацу не ремонтувалась вісім років і прийшла в аварійний стан. Нині, готуючись до святкування 125-річчя заводу, значна увага приділяється впорядкуванню територій підприємства, ремонту фасадів будівель об’єднання, тож у полі зору й палац культури.
– Минулого року ми розпочали ремонт будівлі палацу культури і вже у травні продовжимо ці роботи. Відремонтуємо два крила даху, пофарбуємо фасад будівлі. Договір з підрядником вже підписано, — говорить директор палацу культури Микола Чалий.
Палац культури має працювати на благо громади і керівництво підприємства зробить все від себе залежне, щоб так і було.
Довідково. Будівля палацу культури Сумського НВО є пам’яткою архітектури місцевого значення (рішення Сумського міськвиконкому від 22.02. 1984 року). Побудована 1953 року за участю працівників заводу та їх родин. До карантину тут щодня відвідували гуртки до 300 дітей, функціонували 12 дитячих та дорослих творчих колективів і студій, учасники яких неодноразово прославляли Україну та Сумщину на міжнародних та всеукраїнських конкурсах.