В АТ «СМНВО-Інжиніринг» відновлюють та модернізують дільницю електрошлакового переплаву (ЕШП). Свого часу на підприємстві за проєктом, розробленим спеціалістами Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона побудували дві установки ЕШП, які могли виливати злиток вагою 2,5 тонни.
Хід робіт контролюють спеціалісти інжинірингової компанії «ЕLMET-ROLL». Під час чергової зустрічі з Генеральним директором АТ. «СМНВО-Інжиніринг» В.М. Лук’яненком сторони обговорили робочі моменти, по’вязані з модернізацією дільниці.
– При попередньому керівництві ці установки, можна сказати розграбували. Втім, з поверненням В.М. Лук’яненка та відновленням роботи підприємства, ми зіткнулися з потребою у спеціальних сталях, які використовують при виробництві ГПА, обладнання для атомної промисловості, а також – у сталях стійких до впливу сірководневого середовища таких, як 1.4542, 1.4313 та 07Х16Н6. На сьогодні, такі сталі, до речі, доволі дороговартісні, виготовляють тільки закордонні виробники. Відновлення установки дозволить виготовляти злитки з цих сталей безпосередньо на підприємстві, –розповідає начальник управління Головного зварника Ігор Пономарьов. – Зараз маємо модернізувати нашу установку. Свого часу вона могла випускати злиток 2,5 тонни, а плануємо – 3 тонни. Спеціалісти компанії «ЕLMET-ROLL» проведуть розрахунок конструкції під планове навантаження.
Компанія «ЕLMET-ROLL» допомагає не тільки відновити установку, запустити її та навчити персонал, а й розробити технологію, що дозволить установці ЕШП працювати у максимально автоматичному режимі.
Для АТ «СМНВО-Інжиніринг» запуск установки – це ще один крок до імпортозаміщення, крім того, для роботи на ній потрібні будуть спеціалісти, а отже – це ще й нові робочі місця.