У ДЕНЬ ДОНОРА
11.06.2021 р.
У молодіжному центрі «Романтика» відбулись урочистості з нагоди Всесвітнього дня донора і 5-ї річниці обласного проєкту «Голос крові: ми українці!» Серед учасників урочистостей чи не найчисельніша донорська організація АТ «СМНВО- Інжиніринг».
З нагоди свята і враховуючи вклад донорів крові в підтримку життя та здоров’я сумчан нагородами Сумської обласної держадміністрації були відзначені Почесний донор, електрозварник цеху № 4 І.Д. Пилипенко, інспектор кадрів В.П. Ясирєва, нагороди обласної ради отримали Почесний донор, змінний інженер цеху № 12 О.В. Шкурко, диспетчер УОР М.С. Кравченко. Почесною грамотою Сумського міського голови нагороджено Заслуженого донора України колишнього працівника об’єднання О.А. Ткачова, почесне звання «Заслужений донор України» присвоєно котельнику цеху № 4 О. В. Банчукову.
Донорський рух в об’єднанні вже традиційно залишається найактивнішим серед підприємств області. За словами заступника голови первинної профспілкової організації «Машметал» АТ «СМНВО-Інжиніринг» С. В. Чирви, регулярно щомісяця здають кров понад сто заводчан. Це і постійні донори з багаторічним стажем і ті, хто нещодавно прийшов працювати на підприємство – як люди старшого віку, так і молодь.
– Моє донорство почалось в армії. Тоді потрібно було здати кров для хворої дитинки, я зголосився. Після армії я повернувся на завод ім. Фрунзе в 4 цех. У бригаді захворів робітник, треба було рятувати. Здав для нього кров. І так 37 років. Здав 130 літрів крові. Ніколи за це не брав гроші, – говорить Заслужений донор України Олександр Ткачов.
Марина Кравченко, диспетчер УОР зазначає, що донорство – це сімейна традиція:
– Ми з чоловіком Миколою здаємо кров регулярно. Бажання допомагати людям, які того потребують, було завжди. Займалась волонтерством, допомагала діткам в дитбудинках, онкохворим. Знаю, яке важливе значення мають ліки, де використовуються компоненти крові. Донорство – це прямий шлях бути корисним. Буває, люди бояться здавати кров. Але я скажу, що ще ні разу після донації не почувалась недобре.
Вікторія Ясирєва, інспектор відділу кадрів зазначає, що донорство це не тільки допомога іншим, це ще й підтримка власного здоров’я:
– Приємно усвідомлювати, що ти допомагаєш людям. Маленька часточка того, що ти віддаєш, комусь рятує життя. Я слідкую за своїм здоров’ям, контролюю гемоглобін. Якщо раніше в мене показники були недостатні, то зараз з цим все гаразд.
Раїса Волжина, кавалер ордена княгині Ольги III ступеня, Почесний донор України, багато років очолювала первинну організацію Червоного Хреста об’єднання:
– Донорський рух розвивається. Багато було докладено зусиль, щоб переконати всіх – донорський рух потрібен. І його треба підтримувати. Для мене було завжди важливо, щоб люди, що діляться частиною свого серця, були віддячені. І мені дуже приємно бачити сьогоднішнє свято, приємно що попри все на підприємстві дбають про донорів, бо це особливі люди. Справжні. І я знаю безліч прикладів, коли саме їх подвиг рятував життя іншим.