В цеху №2 виготовили два електроприводних компресорних агрегати з пропановими відцентровими компресорами.
Компресорні агрегати призначені для подачі пропану в низькотемпературну установку перероблення й очищення попутного нафтового газу від вуглеводнів. Попутний нафтовий газ – це газ, розчинений у нафті, що є супутнім продуктом видобутку нафти.
– Це дуже складний компресор за своїм функціональним призначенням. Конструктори вперше розробили таке обладнання, а ми його виготовили для закордонного замовника. У корпусі компресора послідовно встановлені три секції стиснення. Зазвичай їх до двох, а тут – три! – розповідає директор виробництва ГПА і компресорів В’ячеслав Негребецький.
Три секції стиснення забезпечують тиск газу на виході з компресора до 29 бар. Кожна секція складається з двох ступенів. Температура пропану на вході в компресор до мінус 42С. На вході в другу і третю секції стиснення, виконується додаткова подача пропану, що забезпечує максимальну ефективність компресора. У компресорі встановлені демпферні підшипники і тандемні торцеві газодинамічні ущільнення. Торцеві ущільнення мають проміжний лабіринт з наддувом азотом.
Компресор пройшов випробування. За цим процесом стежив представник замовника.
В АТ «СМНВО-Інжиніринг» залежно від вимог замовника, розробляється і виготовляється компресорне обладнання на різні параметри по продуктивності і потужності, кінцевому тиску і ступеня стиснення газу.